DUCHOVNÍ PRAXE – PŘEKÁŽKY

Máme za sebou dva články o duchovní praxi a nyní se podíváme na to, jaké překážky Vás mohou tou cestu praxe potkat. 

Je mnoho podob překážek, které se mohou vyskytnout, mají ale něco společného, takže se nebudete zabývat povrchem různých problémů, ale půjdeme k jádru všech těchto překážek s kterými se můžete potkat. 

A tím největším problémem jsou DOMNĚNKY – ano přesně tak, je to neskutečná až paralyzující nemoc našich životů – něco o něčem se domnívat – vidím to všude, jak to lidem neskutečně komplikuje život a přitom to ani z 90% tak není, ale ta VÍRA v tu danou myšlenku je tak silná, že Vás to paralyzuje. 

Pokud se zabýváme domněnkami, je nutné pochopit, jak to vlastně funguje. Jasně, čteme a slyšíme o pozornosti o tom co přitahujeme, ALE je nutné prostě vědět, že pokud si něco přejeme jen ve své mysli nemá to takovou sílu (proto mnoha lidem nefunguje ono slavné Tajemství) , jako když se k tomu přidá ona esence víry, která k sobě přitáhne určitou emoci – je to jako vzorec – každá myšlenka má v sobě schovanou emoci a to velmi ale velmi automaticky.  Proto nefunguje ono „Tajemství“ protože samotná myšlenka nic neznamená, pokud k ní ale dáte emoci, která je opravdová, je to tam, ne emoce která je hraná, proto právě, lidé, kteří chtějí mít peníze ale uvnitř sebe mají velmi silné emoce nedostatku nemohou nikdy mít víc peněz, emoce je silně navázaná na myšlenku – to je hybná síla všeho.

Třeba, dáme si příklad. Nemáte rádi pavouky, jsou Vám nepříjemní, hnusní a štítíte se jich. Takže pokud jdete někam s kamarádkou na víno a ona Vám vypráví o pavoukovi, nastane tam díky myšlence na pavouka spojení s emocí, může to být propojení i s vůní atd. TAKŽE, co z toho plyne? 

Překážka v naší praxi, konat věci jinak, dívat se na věci vědomě, mohou velmi brzdit tyhle domněnky silně zakořeněná v nás, které doprovází velmi silný fyzický pocit – strach, nechuť praxi provádět, myšlenky tipu MĚ TO NEJDE, TO NEDOKÁŽU atd. 

Domněnka je velmi silnou jen v moment, pokud ji věříme a pokud jsme lapeni v jejích sítích. Pokud ale umíme udělat odstup, pokud umíme udělat konečně jednu věc jinak než doposud, ztrácí to sílu – ztrácí naši pozornost a celé se to rozplyne a myšlenka je pryč – co myšlenka ale VÍRA v tuto myšlenku. 

Takže jednoduše řečeno – stačí přestat věřit oné myšlence – tak jednoduché to je, tak prosté. Ale abychom mohli tohle udělat, musíme se vypořádat s emocí, která tam je a to mnoha lidem činí vlastně ten problém – zažít si emoci znovu, které se brání – to raději domněnka než, aby se podívali na emoci.

Povím Vám takový příběh, který by Vám to celé mohl dokreslit, je z mého života, jak nebezpečné jsou myšlenky druhých, pokud si je prostě převezmete velmi nešťastně. Já už teď vím svoje, po tom všem, ale lidé, kteří jsou na začátku, tak jako já v těchto příbězích, nejspíš potřebují pořádný zásek, aby se odsekli, bez těchto zkušeností, bych nikdy nevěřila sama sobě.

Od roku 2011 se zabývám osobním růstem a to velmi, velmi intenzivně, aniž bych to nějak chtěla. Navštívila jsem mnoho kurzů (chápejte v té době jsem nevěděla vůbec nic a měla jsem pocit, že jsem objevila Ameriku). Na těchto kurzech, mi byli řečeny dvě velké propasti do kterých jsem se na mnoho času zavřela a tou jednou bylo UZEMNĚNÍ a to druhé bylo BÝT V ŽENSKÉ ENERGII.

Uzemnění mě poskládalo řadu domněnek a uvěřila jsem této myšlence tak hluboce, že jsem na tom začala pracovat velmi intenzivně, ale byl to horší a horší, cítila jsem se velmi špatně a čím víc jsem to řešila tím více lidí mi říkalo, že lítám, že nejsem nohama na Zemi atd. A svůj vlastní malý hlásek v té době jsem vůbec neslyšela, až jednoho krásného dne mi to vše došlo, ale jak Vám ty domněnky zatemní mozek jo, vesmír mi tohle chtěl ukázat už dřív, ale byla jsem natvrdlá, na jedné akci pro ženy, asi před 3 lety, tam se dělalo cvičení na ukotvení, jak velkou máte kotvu a já pro mé překvapení, obraz jsem viděla okamžitě, jak mi padá rozpálená kotva dolů až k jádru Zemi a cítila jsem jak to pálí a mám pocit, že už to nedám a pak bylo to stejné cvičení ale směrem nahoru a světě div se, co myslíte??? No jasně NIC – a teď si vezme, že v té době už jsem malovala tyhle věci všechny a byla napojená a pak mi došlo, jak moc se bojím to na plno otevřít – COŽ JE DOMNĚNKA JAKO BLÁZEN – neboť jsem nechtěla opět cítit emoci toho, že mě lidé budou odrazovat od toho kdo jsem a co dělám – bála jsem se těch pocitů ve mě. Nakonec mi to došlo až když mi jeden blízký řekl prostě jen – Ty? A uzemnit? Co je to za blbost? Ty jsi uzemněna už jen tím, že jsi tady na Zemi – a bylo vymalováno – v ten moment to udělalo CVAK a bylo to vše pryč, ta velká domněnka prostě ztratila svou sílu neboť jsem v ní už nevěřila.  A byla jsem odhodlaná, připravená přijmout emoce tak jak jsou a nebránit se ničemu co mám uvnitř sebe. No tak jod budu na lidi MOC, no a?

Další taková motanice vznikla s mužskou a ženskou energií. Já jsem hodně taková kdo mě zná, vlastně rázná žena, i když vypadám jak mě mnozí řekli víla, jsem velmi taková živelná, proměnlivá, umím být i pěkná Kálí ale i ta víla a v tomhle modu mě řekli DOST tohle je vnitřní muž a ty se musíš zjemnit, ono co Vám mám povídat, bylo to hustý, jako na tom uzemnění jsem na tom velmi intenzivně pracovala a k téhle domněnce se začala valit další velmi logická – když já nejsem dost žena, nepřitáhla jsem si dost muže a začnete koukat na svého muže jako na ženu a začnete hledat ty chybky u něj a další problém je na světě. Pak ho tak zobnete, že pracuje na svém mužství a peklo na Zemi je realitou 🙂 Tohle téma mě trvalo faaakt dlouho, ale nakonec mě z toho vlastně vyléčil můj muž. 

Koupil mi jednou k svátku knihu o cykličnosti žen a celá ta kniha jako nic – ale jedna věta v té knize změnila tuhle domněnku. Před tím než jsem ji četla se u nás stala situace, která byla popsána v té knize a zajímavé na tom bylo, že možností jak to muž vyřeší je několik a světe div se ta poslední možnost prý byla jen u muže který stojí ve své síle – HA a tak reagoval můj muž – jak to, říkám si – vždyť můj muž je žena neboť já jsem víc chlap 🙂 a text pokračoval, pokud takový muž je ve své síle, jeho žena v ní stojí také a bylo vymalováno – a přitom přátele taková blbost – taková blbost, jedna věta v knize a přesvědčení je pryč. 

Roky jsem trýznila sebe, že nejsem dost žena až mi došlo že to je úplně o něčem jiném. Což tuto kapitolu jsem uzavřela když jsme byli společně s manželem na kurzu “Tantry” u Richarda a Denisy, tam mě došlo a nikdy jim to nezapomenu, tam se mi ukončilo vše co jsem řešila na vztahu, vše co jsem řešila ohledně muže a ženy.  A také svého vztahu k mé vnitřní ženě a vnitřnímu muži – ten výsledek vidím na vztahu mě a mého muže – na duchovní praxi se vždy dívejte v praxi, jak Vám jde ta praktická část, žvanit a psát o všem umí každý, ale žít to, je to co je důležité. A proto, já svůj duchovní vývoj měřím pouze v tom praktickém životě a v tom vím neskutečný skok v tom vztahu a ve vztahu k mému vnitřnímu muži a ženě.

Možná bloudíte, aby jste našli tu cestu, která je ta Vaše, to ale neznamená, že to není domněnka, možná, že jdeme z jednoho k druhému, abychom poznali co jsme vlastně mi – co chceme a co nechceme. 

Nikdy to neuspěcháte, nic ani domněnky, jde jen o to vědět, že vše má svůj čas a dýchat a dýchat a brát ty věci jak jsou.  A najít emoce, které Vám motají do řad domněnek.

Domněnky mají sílu jen pokud jim věříme, a pokud jim věříme měli bychom se podívat jaké emoce je to vlastně doprovázejí a pak bychom se měli podívat na ony emoce a pozorovat je – každá myšlenka je jen výmluva – každá myšlenka směrem k tomu něco nedělat, je jen překážka, které věříte. 

Nemůžu, nejde, jak to mám udělat, nevím jak, chci návod, chci důkaz atd – jsou jen domněnky které chrání nějakou emoci, kterou rozhodně nechcete prožít. 

Praxi zdar, přátelé – a je jedno jaké domněnky žijete – každý si nějaké žije – jednoho dne zmizí a nastoupí jiné, pokud se obáváme toho co je za nimi, toho co cítíme ve spojení s nimi.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů