Hluboká VIZE – 21.05.2016 Kutná Hora (2.část)

Po dlouhém tichu, kde se ztratil hlas v otázce se už neozvalo nic .. jen ticho – zase je to na mě, zase mi nikdo neporadí jak kráčet, copak je to tak těžké odpovědět na otázku? Cítila jsem zlobu, ale věděla jsem, že je mi to k ničemu – protože nakonec to byl vztek zase jen na samu sebe ….

tumblr_o6u43dxrKx1s0ep0ao1_500

Narodila jsem se do již velice známého místa – otrávené místo plné bolesti a utrpení. Jenže má smysl někam jít? Má smysl se za něčím hnát? Dobře, udělám to jinak – sednu si tu a budu čekat co se stane ….

Sedím v místě, kde po stěnách stéká divná smradlavá tekutina, všude je křik, bojím se i ohlédnout, ale sedím – sedím v blátě nebo co to je …. kdo by zde chtěl být?

No tak jo, když to nejde ven, budu to muset udělat jinak. Vylezla jsem ven a nabrala písek a přinesla ho dolů – dolů do studně. Trávila jsem dny tím, že jsem přinášela písek dolů a seděla a nechávala to místo na sebe působit.

Zemřela jsem tam mnohokrát, ale zlepšovala jsem se v meditacích a naučila se pohybovat v tom místě, dokonce jsem z toho co stékalo po stěnách dělala s pískem sochy, tvořila jsem tam své představy.

Jednoho dne jsem seděla a nechala na sebe to místo působit, už nebyl odpor k místu, už nebylo nic co by mě přimělo lézt někam a v tom se to stalo – jako když uhodí blesk – PRÁSK

Sedím na louce, první okamžik tomu nevěřím a hledím kde je studně, kde je humus co tam byl – vidím ostatní lidi jak jsou vyplašení – křičí ale není to radostné – oni mají strach, že se tam vrátí – neskutečné – tady si už uvědomuji, že i když se prostředí změní lidi se chovají ještě podivněji.

Za má záda si sedl STRACH, vypadal jako oblak takového tmavého dýmu a děsně se smál
„Zase se tam vrátíš, zase tě to potká, zase budeš hnít za živa.“
Ohlížela jsem se a viděla jsem jak lidé prchají, bylo to děsivé.

A v tom jsem zaslechla Athelaj. Jemný hlas, který hladí i když se ptá otázkou …

A: Tak co si vybereš tentokrát – prchání před strachem, že se něco vrátí co bylo ve tvé minulosti silně zakořeněno ale přesto to již neexistuje? A nebo si vybereš jít krok do zeleného a budeš žít okamžikem, který je vzácný a to je teď? Jak odpovíš?

L: No jistě vím, že je to pravda, už se nevracet, ale je tam tak reálný strach ….

Vize se ztrácí …. znovu jdu do vize a cítím strach, ale pro mé překvapení sedím a medituji na louce na zelené louce .. kde je studně???? Kde je utrpení??? Kde je bolest? Jak to, že je to pryč?

A: „Rozhodnutí je součástí vědomí, že tady tudy už nepůjdu. Poušť je symbolem prázdnoty, ve které ale může být vše – je prázdná a přitom plná – jen to vidět – jak ale můžeš vidět na poušti plnost, když po ní kráčíš s myšlenkou jak by měla vypadat? Představa ničí vše živé – je to bolest, je to hnijící energie – tam cesta nevede a i když jsi byla statečná a cestovala opravdu pak daleko, zastavila tě tvá vlastní ZEĎ – tvůj mozek, tvoje představy a tam umíráš u představ. A pak ti umožním se na něco zeptat, ale stále máš pocit, že musíš odejít a tak znovu se rodíš do toho samého, aby jsi jednoho dne pochopila, že to tak být nemusí – ale ne ničím vnějším – ale vnitřním.

Tvá tvorba ve studni byla krásná, byla opravdová byla přítomná, navzdory prostředí, tak jako ty. a v momentě kdy se vize změnila přišel strach – protože to co dobře známe, je nám i přes utrpení velice blízké až mateřsky spojené.

Jde o to, že nic nemá svůj význam, ten tomu dáš TY.

Takže i když se nyní ponoříš do bolesti zpátky najdeš se v meditační poloze v trávě, protože to už je nyní stav tvého JÁ – jediné co se udržuje v bolesti ať je jakákoliv je jen tvá myšlenka o svém JÁ.“pokemon video games poke balls kratos god of war pokeball 2946x1980 wallpaper_www.wallpaperfo.com_95

Dovětek:
„Až budeš kráčet, zastav se – nadechni se a stůj pevně – podívej se kde stojíš a kam údajně kráčíš, sedni si, neutíkej, nech všechno proplout – myšlenku, emoci – jdi ji vstříc, jakoby jsi vítala nejmilejšího.“

A: BUĎ UPŘÍMNÁ, navzdory tomu co kdo řekne, co si kdo myslí co ti to vezme nebo dá – co si vybereš?
L: Já nevím – ach bože ….
A: Ano přesně tak …. Jsem s tebou

sunset landscapes sand planets deserts digital art artwork hero_www.wall321.com_26

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů