Hojně, přesně tak, jak si přeješ… aneb, když peníze mají vlastní hlavu

Peníze, hojnost, prachy …. je velmi obsáhlé téma, dostanete se k jedné vrstvě a hned začne druhá a jste vlastně na začátku, protože peníze jsou svým způsobem odrazem toho jak umíme žít, jak si umíme užívat, jak umíme přijímat a dávat a jak lpíme a jak držíme to co už máme. 

No jo, ale na straně druhé jsou tu lidé, kteří nedělají příliš dobré věci a topí se v penězích, kradou, okrádají druhé, žijí třeba absolutně neduchovní život, mají velmi problémové životy ale peníze mají … Jak je to možné? Vždyť vy jste poctivý, děláte vše proto, aby za vámi byla co nejlepší stopa a stejně nic nemáte – no protože to přátelé peníze nezajímá, je jim jedno jestli jste poctivý nebo ne, je jim úplně jedno jestli to co děláte je kvalitní, JE JIM TO JEDNO. (tato myšlenka ke mě přišla skrze pána, který se penězi zabývá a přišlo mi to úplně geniální – PENÍZE TO NEZAJÍMÁ – AHA. )

Víte, je to proto, že o peníze ve finále vůbec nejde, peníze jsou jen výmluva. Jasně když nejsou, zdá se tahle věta fakt mimo, chodíte do práce, která Vás třeba nebaví a jste lapeni v kolotoči, které ale neřídí peníze, ale VY. Ten kolotoč se může jmenovat – JISTOTA. Nebo může mít jiné další podoby, jako programy, že stejně není jiná práce, že nemáte vzdělání, že nemáte na to rozjet podnikání atd. atd. A co mají tyhle věty společného? No přeci slovo NENÍ, NEMÁM – to je zaklínadlo, které se všemocnější, než afirmace o hojnosti. 

Upřímně afirmace jsou Vám k ničemu, totálně Vás znechutí, protože o peníze tu nejde, vůbec to s nimi nemá nic společného, jen to, že jsou jen koncovkou na téhle pomyslné přímce. Takže co je před tím? Co je na začátku tohoto řetězu? A čím víc opakujeme afirmace a nedej bože použijeme slovo HOJNOST – vesmír slyší naše přání a hned nám ho splní – vy sice na povrchu jedete onen afirmační (pardon) blábol, ale uvnitř absolutně nemáte to, co potřebujete na přitahování toho co vlastně chcete – a tak Vám vesmír hází na hlavu HOJNĚ víc a víc „sr….“ Pamatujte na to, že to co říkáme má sice svou sílu, ale pokud jsme s tím v souladu, pokud nemám peníze a řeším je v hlavě pořád je tam velká propast. Někdo se mě zeptá, jak se mám, zda už peníze mám a já odpovím: ano mám se božsky, hojnost je všude v mém životě – bude to LEŽ, ten kdo poslouchá to možná neví, ale o to nejde VY TO VÍTE, že lžete sami sobě a to je ten velký problém. Musíme se znovu naučit být pravdivý k sobě – umět si přiznat – jsem úplně v háji nemám je, nevím co s tím. Nemusíte to vysílat ven, ale pro sebe – hlavně sami sobě. Umět si říct, že nevím kudy kam, umět si říct, že nevím. Pokud jste v souladu s tím co je uvnitř a ven pouštíte to co je soulad, je to v pořádku, pokud ale děláte opak, ten zákon přitažlivosti nefunguje, protože to co je uvnitř je silnější než lež opaku. A tím si nevědomě velmi přitahujete to co nechcete, to čeho se bojíte – je to taky svým způsobem cesta, jak z toho ven, padnout na dno a pak se odrazit, ale jsou i jiné cesty. 

Karty, které jsem použila jsou takové temnější, protože peníze z mých zkušeností, z mých procesů jsou velmi hlubokou propastí mezi námi a tím co chceme. Mezi námi a skutečností. Mezi námi a stíny, které nám smrtí náš proud. 

DIVOKOST A INSTINKT

Jsou tu karty energie, takové té prvotní, divoké, syrové. Souvisí s PRVNÍ ČAKROU – což nás přivádí k tématům divokosti, instinktu. Svým způsobem je to oblast toho, jak si umíme užívat život, jak jsme v něm otevřeni, jak hodně jsme spojeni s takovou tou naší divokou částí, která je vede instinktem. Jak si ustojíme svou jedinečnost. Umí říkat NE, umí si stát za svým, umí poznat, kdy je třeba odejít a kdy je třeba zůstat. Je to v podstatě oblast, jak se umíme postavit za to co cítíme – protože mnohdy je to tak, že už víte že dál nemůžete, že chcete odejít z práce, nebo, že už se nelze tak rozdávat druhým, že už nemůžete více dávat. A teď jsou dvě možnosti:

 • bud to děláte i přesto, že už víte, že tohle dělat nemůžete
 • nebo si nejste ani vědomi, toho, že děláte něco co už dělat nechcete

PROUD PŘIJETÍ A ODEVZDÁNÍ

Další karty jsou o přijímání a dávání a to je taky dobrý level, v určitých životních etapách. Je třeba si tohle uvědomit, kam vkládáte mnoho energie a kam ji zas dáváte málo. A je třeba umět tohle odstřihnout – pokud máte kolem sebe lidi, kteří Vás doslova odsávají, je čas jim přestat dávat Vaši energii. Peníze jsou energie, a pokud ji neumíte mít pro sebe a být svým způsobem sobec, tak to budete mít těžký. To první na koho musíte myslet jste VY SAMI a to je pro mnoho lidí velký problém, vidí hned EGO a, že je to špatné, že je třeba se rozdat druhým – ne ne přátelé NE – vy musíte začít myslet jen na sebe, protože od Vás se vše odvíjí. Nemohu dávat pokud já sama nemám ani kus pro sebe, pokud se dosytím, dobiju, pak jsem schopná efektivně a pravdivě dávat a mám z toho radost a mám z toho velké naplnění, pokud ale dávám, když sama padám na hubu, nikdo z toho nemá ani radost a neplyne z toho ta lehkost a pravdivost. 

EGO, SOBECTVÍ – TEMNOTA

Další karta je symbolem ďábla, ano a tady už se dostáváme k zajímavějším věcem, tady se budeme trošku bát – musíme to vystrašit, haha. Mnoho lidí totiž vidí v penězích zlo, temnotu – a já hned na začátek říkám NE, to není o penězích ale o vlastním stínu a temnotě. Proč si nenajít oběť na kterou to svedeme, peníze toho unesou, tak proč ne. 

 • peníze jsou zlo
 • peníze jsou špinavé
 • peníze přinášejí neštěstí
 • peníze mohou za všechno co se mi nedaří 

Nejlepší domněnky: 

 • kdybych měla peníze nic neřeším
 • až budu mít peníze udělám to a to .. 
 • ten kdo má peníze je šťastný
 • ten kdo má peníze nemá starosti 
 • peníze mi přinesou štěstí a bezstarostnost

Duchovní svět zaplavil náš prostor a začali se z toho rojit nepěkné temnůtky:

 • máš dar od Boha a necháš si platit? Práce boha je přeci zdarma
 • jsi duchovní bytost, peníze nepotřebuješ
 • peníze jsou dílo ďábla 

Všechny tyhle řeči jsou hlubokým spojením mezi temnotou a světlem v nás a není to nic jiného než naše přesvědčení, které si hýčkáme, ve kterých žijeme, které nás formují a které nám utvářejí náš život. No tak už jim to dovolte být čímkoliv – dovolte si nebojovat s ničím a nikým. 

Vaše cesta skrze peníze je velkým dobrodružstvím, peníze jsou branou, kterou když projdeme, zjistíme kolik věcí ve svém životě máte podivně nastaveno, podivně ukotveno a jakým blábolům věříte. A nakonec jaký vztah máte k penězům. 

Je třeba poznávat sami sebe v těch chvílích, když přijde téma peněz, jak se u toho cítíme, co říkáme, jak to říkáme. Je na čase přiznat si pravdu, proč opravdu ty peníze prostě nemáme. 

PRAXE:

No a teď trošku té praxe. 

Tohle téma by bylo na celodenní seminář a není úplně reálné to vše vypsat, ale to co přišlo skrze karty, jsem s Vámi sdílela a teď je třeba to převést do skutečného života, protože až ve skutečném světě, který se žije a dýchá jsou peníze. 

Nejdůležitější je si uvědomit jak to máte s přijímáním a dáváním. Jaký pocit, v nás způsobí to, že bychom měli být trochu sobci a myslet na sebe. A zda jsme schopni a ochotni, říkat NE pokud to tak cítíme. 

 • Umím dávat? – lásku, pohled, pozornost, peníze, dotek 

Platíte rádi v obchodě? Oceňujete druhé a platíte jim s dobrým pocitem? Umíte dávat lásku a podporu druhým? Umíte dávat pozornost? Umíte prožít dotek a dát tím najevo druhým co cítíte? Obejmout je a říct, že je máte rádi?

 • Umím přijímat? – lásku, pohled, pozornost, peníze, dotek

Přijmete dar bez jiných emocí? Necítíte se špatně pokud něco dostanete? Necháte ostatní, aby Vám pomohli? Dovolíte druhým, aby udělali práci za Vás, třeba v domácnosti? Umíte přijmout dotek a náklonnost? 

Pokud nyní sedíte a říkáte si: no jo, ale jak to teda udělat. No jak jinak než začít říkat – NE a najít si čas pro sebe – oni to doma bez Vás zvládnou ten den, víkend. Když opustíte to bezpečí na které sice nadáváme přijdou zajímavé pocity a myšlenky, které doma nepřijdou, musíte prostě vypadnout, pokud to nejde na celý den, máte třeba miminko atd. pak stačí si dovolit i pár hodin být sama v přírodě věnovat se sami sobě, nechat se hýčkat. Jen v tom životě, zjistíte jaké programy Vás brzdí v tom žít pravdivě. O to tu běží – přestaňme se na peníze zaměřovat jako na viníka, ale jako na možnost být pravdivý k sobě a naučit se víc pracovat s tím co cítíme tady a teď. 

Pokud je ve Vašem prostoru někdo kdo Vás vysává, prostě ho odstřihněte. Pokud je to rodina a někdo koho nelze odstřihnout, je důležité nevěnovat tomu energii – jakkoliv cokoliv vysvětlovat, řešit, ale také ani ve své mysli. Přijměte fakt, že je to jak to je a nelze to změnit. Nebojujte s upíry, nebojujte s těmi lidmi, prostě to odevzdejte, neřešte a je to. A to přijmete jen tehdy, když to sami v sobě uvolníte a dovolíte si, cítit co cítíte, dovolit si nebojovat s tím co je správné nebo nesprávné – ty lidi se nezmění, NIKDY. 

Pokud nemáte peníze a v hlavě Vám to šrotuje a jde Vám o JISTOTU, tak s tou je nejlepší pracovat tak, že žádná stejně neexistuje, je to jen domněnka. Takže pokud Vás popadne strach z nejistoty, dovolte si to cítit, dovolte si že jistota není a nebude a že padnete na samé dno – to je klíčem k úspěchu dovolit si to čeho se bojíte, neříkám, že je to snadné, ale je to velmi efektivní a velmi rychlá cesta k tomu, aby se věci pohnuli neskutečně rychle. Nezapomeňte, musí to být pravdivé – prožijte u toho emoce co přijdou, nic neřešte, nic nehodnoťte, prostě si tam buďte s tím pocitem Vás a nejistoty. Nechte ji ať Vás spolkne, nebojte ona Vás zas vyplivne 

Obejmuli jste někdy své rodiče a řekli jim, že je máte rádi? (nevadí, že oni to nedělají – tady nejde o ně, jde o Vás) Přijmout dotek od druhého, přijmout pochvalu? Hm? a naopak i s dáváním? Na první pohled blbost tohle dělat když téma jsou peníze, ale proces s penězi je poměrně hluboký a mít je není otázkou chvil, pokud zrovna nevykradete banku 

Z mého života:

Na závěr si dovolím Vám trošku přiblížit jak jsem to měla a mám já. 

V rodině jsem nikdy peníze neřešila. Nemusela jsem, vůbec se mě tohle téma nedotýkalo, rodiče uměli a umí s penězi zacházet a nikdy jsme nebyli v nějakém nedostatku. To však neznamená, že to hluboko někde nemáte. Vždy jsem to měla tak, že partneři mě vlastně dost podporovali. I když já jako dámská krejčová jsem měla pouze vždy minimální mzdu v té době okolo 6-8.000. Tahle práce mě ale hodně nebavila v průmyslové výrobě to byl průser, zabíjelo mě to a tak jsem si shodou „náhod“ splnila svůj sen – KONĚ. Pracovala jsem u koní, kydala hnůj a měla opět minimální mzdu a tady někde v té době, mě vesmír chystal na mou divokou jízdu s penězi. Seznámila jsem se s mým manželem a ten co se týká peněz měl neskutečné programy a mě se tím otevřelo mé vlastní téma, těchto papírků 

Prošla jsem s ním velmi těžké období, kdy jsme fakt neměli, jedna půjčka překrývala druhou, někdy celý měsíc na bramborách, kolínkách. Do toho jeho děti, no byla to sranda – ale v té době jsem ještě nevěděla vůbec nic o ničem. Žila jsem svůj sen, koně a byla jsem vlastně spokojená, až na ty peníze. A jednoho milého dne vesmír pochopil, že jíst kolínka a střást se strachy, že nezaplatíme nájem mě nedokope k tomu něco se sebou udělat a tak mi vzal to nejvíc pro co jsem žila a to byli koně. Musela jsem to po neskutečných situacích svůj sen ukončit – nebudu lhát, bylo to nejtěžší rozhodnutí v mém životě, opustit něco tak známého a skočit do úplného světa nejistoty – co budu dělat? Vždyť nic neumím, mám sice střední vzdělání ale je to nástavba co budu dělat. Praxe šití nebo koně. A pak jsem šla do knihkupectví, spadli na mě tarokové karty a už to jelo. Odstěhovali jsme se do bytu v Kutné Hoře(je to už 7 let) a já začala neskutečnou rychlostí vstřebávat všechny směry osobního rozvoje, bylo to jako spát a v jedné vteřině vlézt do rychlíku, bylo to neuvěřitelné, během rekordní krátké doby jsem byla zasvěcena do některých energií, ležela jsem doslova každý den několik hodin v kartách. Vesmír mi valil do života lidi, semináře takovou rychlostí, že to do dneška nechápu, jak jsem to mohla vše vstřebat, měnila jsem přesvědčení, měnila jsem samu sebe a na peníze jsem tedy nemyslela, vždy to nějak dopadlo, zaměřila jsem se na SEBE a to byl ten klíč k tomu jak je to teď, nenechte se ale odvést domněnkou, že teď je to bez problémů. Protože, pokud ve svém životě „usnu“ vesmír vezme peníze, vezme mi ten proud, aby se vrátila k sobě. Je to velká škola, přijetí a odevzdání se proudu života, kdy se fakt bojíte a přijmete to co je a DŮVĚŘUJETE tomu co se děje – no u mě někdy ty procesy jsou fakt na dlouho poslední proces trval půl roku, ve strachu a nejistotě opět v tom co bude. Nejde to zastavit, nejde to změnit, jde to jen přijmout a zaměřit se na SEBE. 

Peníze nechte spát a zaměřte svou mysl na SEBE. 

Na téma sebejistota a sebehodnota, budeme mluvit příště – protože to s tím také souvisí. To, jak vy sami vnímáte sebe jako hodnotné bytosti na této planetě, to jak vnímáte, že jste tu potřební a nemluvím samozřejmě o tom kolik práce děláte, kolik vyděláváte, ale plně bez toho – jste pro sebe vy sami cennými bytostmi? To jen tak na zamyšlení, na tohle téma je taky dobré se zaměřit. 

Ať je Vám výklad průvodcem…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů