Jmenuji se Lenka Vlášková,

tvořím pod uměleckým jménem ATHELAJ.

Malování je pro mě cesta, jak se projevit, ukázat vnitřní cestu, emoce, energii. Baví mě kombinovat techniky, které jsem za tu cestu nasbírala.  Tvorba se stala mou součástí a mým životem. Tvořivost je pro mě forma osobního rozvoje. 

 

Už od dětství jsem prožívala velmi silné emoce, že sem nepatřím, že jsem tu navíc. Má přílišná citlivost, byla pro ten velký vnější svět ne-přijatelnou. Vše mi komplikovala vada řeči, kterou mám od dětství. Takže jsem se zavřela před světem a žila v tom svém vnitřním světě, plného fantazie až do dospělosti.  Brala jsem to jako svůj osud, že budu navždy odkázaná na život ve stínu, na pochybách o sobě samé a bez špetky sebevědomí. 

V roce 2012 se můj život převrátil vzhůru nohama, a já stála před rozhodnutím, vzdát se svých snů a odejít z místa bydliště, opustit práci a prodat koně, kteří byli jediným světlem v mém životě. V době, kdy jsem vše opustila, jsem se začala zajímat o osobní rozvoj, začala jsem objevovat svět, který mi byl skryt. Dva roky jsem doslova hltala všechny informace, kurzy. Toto období bylo pro mě jako vzbudit se z hodně dlouhého snu. V této době, jsem pracovala s kartami a energiemi.

Když jsem se domnívala, že jsem z toho všeho venku, narodil se v roce 2014 můj syn a po jeho narození, se rozjel 3 letý proces nemoci. Nakonec jsem byla schopna uzdravit se sama, pochopit mnoho souvislostí a v ten den, kdy to vše zapadlo, jako kostička puzzle, jsem dostala nápad vytvořit obraz. A tak začala má cesta skrze malování a objevování barevného světa, plného intuice a magie. 

A tento proces trvá do teď, objevuji samu sebe skrze malby, jejich úžasné procesy a nořím se hluboko do svého vnitřního světa.

Učíme se neustále, naše cesta nikdy nekončí a to mě na tom baví.

Zajímá Tě můj příběh?  Jak jsem se dostala k malování?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pojď mě sledovat