PRAXE v duchovním životě – návody a otázky JAK.

JAK to mám udělat? Je nějaká rada či postup? JAK?JAK?JAK? – nevím jak to udělat, nevím jak se to dělá, NEVÍM ….

ALE VÍŠ …. ty to víš, tam uvnitř víš přesně co dělat a jak aplikovat ale jsi ve svém strachu raději, než ho opustit i přesto, že sebe i ostatní přesvědčuješ, že je to naopak… nechci být nemocná, nechci už počítat každou korunu, nechci už být v té práci, nechci už s ním být, nechci už snášet toho chování atd. atd. – ALE CHCEŠ … proč to ještě potřebuješ? Proč to chceš prožívat? 

Chceš výklad? Chceš slova? A změní to něco? 
NE … může to změnit určitý způsob myšlení, uvědomění, ALE na tu cestu musíš nastoupit a začít věci dělat jinak, začít kráčet – TAM KAM SE TI NECHCE. 

Výklad Ti nepomůže změnit tvou situaci, tvou situaci změní až činy, které nebývají moc příjemné a je to z mé zkušenosti vždy tak, někdy nás vesmír postaví hned před to, že něco zboří, postaví nám nemoc, vezme nám peníze, vezme nám vztah, aby se už nemusel dívat na to, jak lžeme sami sobě, aby nás odsunul tam kam je třeba – ať už k tomu použije tuhle cestu a víte proč? No protože v tom dobrém, pohodlném smrádku nás nic nedonutí něco změnit. 

Veškeré velké procesy a změny v mém životě proběhly za velmi nemilých zkušeností, které se později stávají tím nejlepším, ale v té chvíli, je to neskutečná bolest, strach a trápení …. a o tom je ta cesta. Někdy musíme jít cestou, kterou se nám nechce. 
Proto jak jistě znáte tu hlášku – že pokud chcete věci jinak, je naprosté bláznovství myslet si, že to půjde tak, že budete dělat věci stejným způsobem. 

Kurzy, kruhy, knihy, návody jsou inspirací – ale pokud neaplikujete, je to jen běh k jinému terapeutovi, běh za jinými návody, běh pro informace, které jsou Vám bez toho kroku jít do strachu úplně k ničemu. 

Víte občas mi lidé píší, proč nedělám kopie obraz, vždyť ty velké chtějí i jiní lidé, proč je některá hodnota tak velká – je to jednoduché – moje obrazy jsou pro lidi kteří KONAJÍ, kteří jsou do akce, pro ty ostatní to není. Nejde o to prodat co nejvíc obrazů, jde o to, aby šli tam, kde jejich majitelé půjdou cestu vnitřní a ne tu vnější o to tu běží, máš na to odvahu? 

Máš strach? No tak až přijde představ si ho jako přítele co přišel na kafe, sedni si k němu a jen dýchej, pozoruj ho – hlavně NEMYSLI, nevyráběj příběhy kdyby, nevyráběj poetické příběhy o minulosti a tvých dávných životech, buď s ním teď a tady. Nech ho tě sežrat do morku kosti – on je tu stále, když si myslíš, že ho myšlenkami a růžovými brýlemi přesvědčíš, že vlastně neexistuje- postav se strachu, postav se tomu všemu čeho se bojíš, nech to vstoupit do tvého života – udělej jednou něco jinak …. udělej jednou něco čeho se bojíš, k čemu máš odpor… 

Je jedno jaká je to emoce, jestli je to vztek, strach, litost cokoliv si dovol cítit a nech to ve svém prostoru. Nech to projít skrze tělo a jen pozoruj. DOVOL si cítit ať je to cokoliv, dovol si k tomu vše co přichází – pláč, křik i to pokud tam nic není i to že nic necítíš – dovoluj, dovoluj …. a vždy když tě to hodí do příběhu, prostě jen se vrať k dýchání …. žádná myšlenka, žádná mysl, žádný příběh … 

Dovol lidem být tím čím jsou – dovol si emoce vůči nim a pozoruj … to je praxe, dostat se do vnitřního světa a pokud se ti tam nechce, pokud tady máš tisíc otázek a proč a nejde a nevím jak – jak si dovol i to, že nevíš a že nejste připraveni jít cestou praxe – ZATÍM. Jediný kdo to může změnit jste vy, ale je to práce a je to o disciplíně a je to o odhodlání …. 

I taková může být praxe …. i taková může být cesta do vnitřního světa i to může být odpověď na to na co nikdo jiný nenajde odpověď JEN VY ve svém jedinečném světě … 

Athelaj. art

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů