ŠAMAN SMRTI je mezi námi

Tento obraz, je zase z mnoha velmi silných a velmi transformujících.

Zde trošku z mého procesu:

Když dokončím obraz, dokončí se i proces nebo dojde k nějakému zlomu ve mě. Pokud tento obraz sledujete, víte, že jsem tu sdílela můj proces se smrtí a co nyní „řeším“ a s čím se potýkám.
Když se potkáte se svým strachem, je to vždy velmi poučné. Přeci jen jsem po porodu zvládla těchto strachů povolit tolik, že jsem měla pocit, že to dělám za celou planetu a tak, když jsem se do toho chtěla položit přišla do cesty překážka
– Vždyť jsi tohle už dělala, jsi zas na začátku, nikam ses nedostala
Jo i tyhle překážky musíte vidět – ne jim věřit ale plně jim říct OK no a co tak jsem na začátku, fajn přijímám, nebojuji, nechci to jinak jsem na NULE a pak je vše pryč a vy můžete běžet dál. Nenechte se zastavit žádnou myšlenkou ať je jakákoliv, je to LEŽ. 
Když se dostanete k tomu strachu, (kde už není žádná myšlenka o ničem a nikom) – SMRT blízkého ( v mém případě) šla povolit, odcházela slza za slzou jako na tom obraze, a z něho se napil úplně jiný příběh, zapomenutý a bolestivý tak, že jsem ho raději vytěsnila …. 
—————
Jsem u babičky na chalupě, trávím tam skoro každé léto, miluju to tam, babička je ta nejbáječnější babička, jakou jsem si mohla přát. Pamatuju si jak stojím v kuchyni a hledám nějakou dobrotu, když v tom slyším v ložnici vzdychnutí a ránu. Vím, prostě to vím, že se něco stalo, že se babičce něco stalo, že spadla – jenže moje nohy jsou dřevěné, má pusa je zalepená a já jen dýchám, nemohu popadnout dech a mám takový strach, bojím se a nemohu nic dělat… jsou to pocitově minuty, ale celé to trvalo pár vteřin zatím co já byla v kuchyni, děda běžel k babičce a pomohl ji se zvednout … a tady přichází další část toho bodu, který jsem raději zapomněla – vyšla jsem z kuchyně jakoby nic a ptám se co se stalo …. a tady ta malá Lenka, no malá upřímně absolutně nevím kolik mi bylo, ale asi tak malá jsem zas nebyla říká mi hlava a cepuje mě, že jsem neschopná komukoliv pomoct a to je důvod mého strachu o blízké – že pokud se něco stane nebudu schopna včas reagovat …. to je podstata mého strachu ze smrti, ne smrt samotná. To mi otevřel proces s obrazem a nyní je na mě další část a to přijmout tuto situaci a i to, že nebudu schopna pomoct a toho nejsem zatím schopna, to přijde … příjmem i to, že to teď nejde – vše v lásce a přijetí a poděkování, jen tak se dostanete zase dál…

——-
Já vím, bude to dlouhé, ale kdo to nedá, asi by ani neměl moc čerpat energie tohoto obrazu, nyní se podíváme na jednotlivé části a jak vznikaly.

První byli dvě ženy, jedna bubnuje a dostává se tak do transu, do místa kde není mysl a jen se soustředí na vnitřní stav, rytmus a rezonance bubnu, ji dostává hloubi a hloubš. A ta druhá, tak ta díky této první ženě, odevzdává svůj strach – jak se odráží ta má cesta procesem v tom obrazu, sledujete to – je to totiž cesta pro budoucího majitele či majitelku. Žena odevzdává svůj strach vlastně šamanovi, strach září – neboť je jeho čas a to znamená:

– strach musíte přijmout tak jak je
– strachu musíte poděkovat, že tu s vámi byl a nemáte tendence se ho zbavovat ( pokud něco nechci, nejsem s tím v souladu a tudíž to nemůže odejít) 

a pak ho zvednete jako dar a necháte ho odejít …. 

Pak vznikl šaman samotný, obličej, který vychází z kouře – vzduchu, proměnlivého, který se mění a není stálý. Šaman je vlastně vize, je to propojení s energií a podstatou která je v nás – která je v tobě – tady je mnoho skrytého přímo pro někoho kdo si ho koupí, myslím, že téhle části, bude rozumět lépe než já. 

A pak vznikl měsíc v oku a kolibřík, jako symbol emoce, propuštění, odpuštění emocí z kterých jako u mě najdete poklad a najdete onu podstatu. 

Ruka s portálem je velmi silná energetiky a může být vším co chceme, bránou domů, ale také bránou k životu. Šaman smrti, je totiž celý o životě nikoliv o smrti, ani můj proces není o strachu ze smrti, ale o strachu mé neschopnosti pomoct – což je možné, že se odráží i jinde a je třeba toto propustit a žít svobodněji.

A pak vznikly ty portály a mandaly, které tomu dodávají energii a sílu jít skrze mysl a nesmyslné překážky až k cíli. 

Pak zde můžeme vidět postavu, která se určitými částmi jakoby zachycuje obrazu, nejdřív to vypadalo jako ztracená duše, a určitě to v tom obrazu je, pomoct i duším ztraceným, ALE pak se zabarvila jako anděl dostala zlatou barvu a najednou to má úplně jiný rozměr – nezapomeňme, že obraz má mnoho vrstev a to jak se zdá teď neznamená, že pod ním, není skryto mnoho symbolů, pro temnější práci – práci šamana. 

A nakonec je tu ona LEBKA je na vrcholu obklopena bílou a zlatou – je z kosti a je na ní symbol slunce a měsíce jako rovnováha mezi životem a smrtí, jako mezi pozitivním a negativním, když je něčeho moc, prostě to zabije a ne fyzicky ale musí to odejít z nás samotných – extrémy jednou zmizí a mi najdeme rovnováhu. 

Byla to úžasná práce, je to cesta skrze uvolnění strachu, dostání se k podstatě a žít život v uvolnění a bez věcí, které jsme si díky strachu vytvořily. Neboť tyhle věci jako já s babičkou sahají i do dalších našich věcí – nedokážu reagovat, nedokážu pomoct atd. to se odráží i jinde a je to úžasné najít tu podstatu a s láskou a přijetím ji obejmout. 

Text, který vznikal při jeho vzniku:

Téma smrti mi bylo vždy děsivým tématem a smrt mě provází vlastně do teď, je to určité schéma, které se mi opakuje. 

Je to dlouhé 🙂 no tak snad Vás to neunudí k smrti 😀

„BUDU NATOLIK SILNÁ A DÁM MU SVOBODU, A DOVOLÍM MU ODEÍJT JAK ON POTŘEBUJE A CHCE. “ – to je podstata všeho – tahle jedna věta, která mi došla po napsání toho článku a jako dodatek ji teď vkládám – pochopíte ji na přečtení článku ….. 

🌀Je to možná obrovská tíha života, která na nás padá skrze SMRT – ta obrovská, neskutečná MOC, která nás úplně pohltí a nechá nás nést to rozhodnutí …. buď budeme myslet na smrt a na to jaká bude, mohla být co se stane, kdy se to stane a přitom Vám uklouzne pod prsty to co je s ní spojeno a to je život.

🌀Když jsem si říkala jak moc to s vámi sdílet, jak to vložit do slov, jak to podat byla mi udělena lekce mlčení 🙂 a užívání si – jakoby to byla odpověď lepší než tisíce slov, za kterými se to asi nelze ani schovat. 
🌀Vím a cítím, že u nás v rodině a v celém tom velkém stromu života, je smrt spojována opravdu s dětmi, porody atd. o to větší mazec to pro mě po tom porodu byl.

Jak se strach stane pravdou a jak moc velký je to klam.
Dost lidí se mě v průběhu ptá – hele a ty nechceš druhé dítě? A já vždy hrdinně – NE nechci. Chci si užívat a mít klid.

– Když ale moji mysl zaměstnalo téma smrti, ohledně mé rodiny, znáte to, někdo dostane diagnózu, kterou můžete mít i vy, protože je skrytá a vy víte, že když se to po… tak umře, tak to je fakt na prd, protože víte, že se všechno může změnit během minuty ale také víte, že to není o diagnóze, ale o tom jak to vše má být – a jakmile s tím začnete bojovat, jdete do války se smrtí a ona vyhraje. 
A teď mě začal svírat pocit a myšlenka nad diagnózou, která tu je už dlouho, víte o ní celou dobu, ale teď začíná vylézat na povrch a vy víte, že už se nechcete bát a tak se vrhnete do obrazu s tématem smrti, protože už víte, že strach nejde přehlížet, ani kopat mu hrob a doufat, že tam umře někde 🙂

A tak jsem se postavila strachu ze smrti blízkého – tady za chvíli zjistíte, že to není o tom blízkém, a začnete kopat jámu, která je dost hluboká. 

🌀Nechci mít druhé dítě – mega strach ze smrti ( porod – smrt) 
zajímavé seskupení, že. Jakmile jsem tohle uviděla a postavila se strachu vše se otevřelo a můj názor se rapidně změnil – ANO toužím po druhém dítěti, jen mi to trvalo na to přijít docela dlouho, ALE nevadí – důležité je, že je to tam, že přišel čas uvolnit tuto lež, že nechci. 

🌀nechci tady rozvádět moc ten druhý bod, ani nevím zda to sdílet, ale můj muž má od jisté nehody kdy omdlel diagnózu, která je taková jak se říká na prd, protože se může kdykoliv stát, že omdlí a pokud se nedostane rychle kam má, nemuselo by to dopadnout dobře. A to je mega strach, mega úchytka – kam jsem se zachytila a nemohla se zbavit toho šíleného strachu, zdáli se mi o tom sny, syn začal mluvit o smrti a já jsem věděla, že musím, že musím projít i touhle cestou a uvidět to. No přátelé na tom stále pracuji – ale už teď vím, že nejde o žádnou diagnózu ani nic podobného, že jde o to neužívat života, jen se bát a to teda fakt neeee. Je zajímavé, že vím tuto správu od začátku našeho vztahu, ale až teď od toho porodu mě to napadalo – blízkost smrti ale v mé mysli … a navíc jak ten vesmír to má zařízené rozumíte, to je neuvěřitelné, moje kamarádka je vdova – chápete, servíruje mi to ten život ve velkém a jsem rozhodnuta, i tento strach rozbít. 
—- a protože se mi povedlo, uvolnit tuto obavu u syna, po tom porodu, věřím, že se mi to podaří i u téhle mé duše, kterou miluji, která mi dala mnoho, naučila mě mnoho a kterou znám a putuji s ní po mnoha životech, že budu natolik silná, že mu dám svobodu a dovolím mu odejít jak on potřebuje a jak on chce—-

A tak si tu se ŠAMANEM žijeme, smrt je vlastně jen velká dávka neužívání si života, může to znít divně, ale pokud si neužíváte života a nedýcháte jeho kouzla tak jste uvězněni v pasti smrti – sice tu ještě není ale vy už nežijete – máte strach z něčeho co přijít nemusí – ale ta myšlenka že může drží tu mysl nakrmenou. 
Smrt nám vždy ukazuje, žijte přítomností, život je vlastně se smrtí obrovský kamarád a všichni kdo s tím mají svou vlastní zkušenost, budou aspoň z části souhlasit. 

Ta malba ukazuje jak dvě postavy jedna bubnujíc na buben vstupuje do světa tzv. dolního podle šamanů a ta druhá odevzdává tu světelnou kouli – to je STRACH – ano strach je světelná koule, vypadá dost hezky co, aby bylo možné strach odevzdat, musíte s ním být smíření, musíte s ním být v souladu – pak odejde, pokud s ním bojujete, pak zůstává jako černá temná věc, která čeká na Vaši pozornost. 

Měsíc jako oko, ze kterého padá slza ze které pije kolibřík – ze smutku a puštění emocí, žije další a další život…

Ruka která vede do portálu, je možná oním tunelem, světlem, ale já cítím, že je to život, šaman nabízí život než přijde a všechny cesty k němu a všechny slzy už nebudou potřeba …

Athelaj. art

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů